Šok při prvním tréninku v mudnurech

Dne 9.1.2020 jsme poprvé oblékli celý mundur včetně helmy a šli si cinknout. Rukavice jsme sice nepoužili, protože ty naše jsou nevhodné, ale přesto jsme si mohli dovolit zasáhnout.

Možná je dobře, že nemáme z prvního tréninku v mundurech záznam, protože by mě nejspíš rozplakal. Ovšem co mohu říci o vybavení. Feder SIGI Forge, jak jsem již psal, je dobrou tréninkovou zbraní. Mundur od firmy SUPFEN je dostatečnou ochranou. Byl jsem přímo zasažený myslím 2x, cítil jsem oba zásahy, ale žiji. Rukavice mi nevyhovují, protože nedovolují skoro žádný pohyb a připravují o cit v rukou. Druhá nepříjemnost je nákrčník, který se neustále opírá o ohryzek a čím více natáhneme ruce k soupeři v úrovni hlavy, tím více se zhoršuje pohyblivost rukou, jak nákrčník přizvedne kabátec a ten helmu.

Co se přihodilo? Za sebe mohu říci, že mě mundur svázal a nedovolil mnoho pohybů, na které jsem zvyklí. K tomu neskutečné horko v kabátci, nákrčník, který dusí a helma co zkomplikovala odhad, to vše se podepsalo na prvním cinkání v munduru.

Musíme být sami k sobě upřímní, musíme se srovnat se skutečností a přijmout ji, až potom se můžeme posouvat dál..
To říkám všem novým žákům a snažím se dle toho řídit, proto musím přiznat, že jsem měl ze sebe špatný pocit. Nepoužil jsem ani půlku technik a můj šerm vypadal podobně jako před 15 lety, možná hůř. Šermoval jsem jako student 3 úrovně, dle naší školy, jako někdo, kdo má ještě hodně daleko k tomu, nazývat se učitel. Myslím, že budeme muset v mundurech více cvičit a za chvíli se neduhy srovnají.

Co se týká povahy tréninkového souboje, o moc se nezměnil. Opadl strach z vážného zranění, ale zase jsme šermovali jen na tréninku a dobře se známe. Uvidíme, jak dopadneme na turnaji, proti ostříleným mazákům.

Jak řekl A.C.Clarke: „Cesta bez překážek nikam nevede.“
Překážku jsme zjistili a musíme ji odstranit a pak zkusit nějaký ten turnaj.


Jedna odpověď na “Šok při prvním tréninku v mudnurech”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *