V sobotu 2.4.2022 proběhl seminář – Na souboj se šavlí v Praze

Dne 2.4.2022 proběhl seminář pod vedením lektora Kamila Hozáka na téma šavle podle mistra Tvarůžka.

V první řadě napíši něco málo o lektorovi. Kamil patří dle mého subjektivního názoru k těm nejlepším šermířům v republice, má mé uznání i respekt. O tom, že je kvalitní šermíř vypovídá i sbírka medailí z nejrůznějších turnajů sportovního šermu i HEMA turnajů. Mimo jiné je držitelem zlaté medaile Zablocki sabre a je prvním a současný mistrem republiky HEMA v dlouhém meči. Kamil mimo jiné vede HEMA klub PSA (Pardubický spolek šermířský) a je zakladatelem nekonečného turnaje UROBOROS.

Konečně k sobotnímu semináři, který proběhl v Praze. Seminář měl svižné tempo a zpočátku nádech běžného tréninku, který začal rozcvičkou a seznámením s běžným názvoslovím a provedením základních úkonů. Probrali jsme máchy, kryty, odvety, protiútoky, záludy, protivčasnost a mnoho dalšího, včetně nácvikových cvičení. Upřímně nemohu říci, že po jednodenním semináři ovládám šavli podle mistra Tvarůžka, ale pro mě úvod do šavle s profesionálním vedením byl skvělí a mám z čeho vycházet.

Kdybych chtěl najít nějaká negativa, tak se musím zamyslet…
Asi bych přivítal větší tělocvičnu, byť do této jsme se také pohodlně vešli. A druhý negativní názor je délka dopolední části, která mi přišla dlouhá a osobně jsem zvyklí na opačný režim. Dopolední část kratší a odpolední delší. Jde o subjektivní názor zejména kvůli načasování oběda a mému naříkajícímu žaludku 😊

Když shrnu sobotní seminář…
Zatím jsem nebyl na zajímavějším a lépe vedeném šermířském semináři. Seminář pod vedením Kamila Hozáka všem doporučuji.

Za P.A. Jindra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *