3.4.2022 jsme zavítali na Krkavčí jarní fechtík

Dne 3.4.2022 proběhl HEMA turnaj Kravčí jarní fechtík, kterého se zúčastnilo 14 soutěžících v ZŠ Bílá v Dejvicích. Organizace tohoto malého turnaje jde za SHŠ Krkavci (SHŠ=skupina historického šermu).

Krkavci se věnují historizujícím akcím typu bitvy, studiu šermířského umění a jsou organizátoři Krkavčích fechtíků a současně jsou sportovním HEMA týmem. Účastní se mnoha turnajů, vč. nekonečného turnaje UROBOROS, ve kterém prozatím drží první příčku.

Krkavčí fechtík je malý přátelský turnaj, ve kterém soutěží pouze 14 sportovců ve dvou skupinách po 7 každý s každým a do eliminace postupují všichni nastoupivší do turnaje.

Hlavními rozhodčími byli ostřílení Jan Hořejší z ZS Rotyka a Vláďa Nerandžič z DigladioRu.

Krkavčí jarní fechtík vyhrál Ondřej Herčík (HELOPS), druhý se umístil Roman Vítek (Brněnští fechteři) a na třetím místě Viktor Kliment (Rotyka) a čtvrtý skončil neporažený leč kontumačně vyřazený kvůli zranění Petr Paščenko (Duelanti od sv. Rocha), který předvedl skvělý výkon.

Z řad P.A. se zúčastnili Jindřich Tichý (celkově 6 v turnaji) a Jakub Vlasák (celkově 11 v turnaji), který se po dlouhé pauze rozhodl skočit rovnýma nohama do turnaje. Turnaj si užil a zabojoval s řadou soupeřů, i když na samotný turnaj dortazil bez jedné ponožky a trika na soutěž. No jo, to se stává, když děti hrají schovku a neřeknou co schovaly. 🙂