Plánujeme náhradu za podzimní soustředění

Náhrada za podzimní soustředění proběhne formou otevřeného semináře a sparringu v kompletech. Možná dokonce uspořádáme malý přátelský turnaj… A to zkusíme ještě letos…

Ahoj lidi, vzhledem k nejistotě nečasu, který se blíží, se obávám plánovat běžné Podzimní soustředění. Důvodů je hned několik. Prvním je situace s Covidem a hrozící vládní nařízení. Druhou komplikací jsou pracovní možnosti členů P.A., kteří museli měnit místo a nemuseli by dostat dovolenou.

Podzimní víkendové soustředění, seminář a sparring v Praze bude náhradou za naše běžné soustředění. Cílem jsou 2 tréninkové dny sobota a neděle. Předpokládaný rozsah bude 16 hodin pro oba dny. Začátek cca 9-10 a konec 17-18, záleží na pronájmu tělocvičny.

Náhradní podzimní soustředění klasicky zaměřím na dlouhý meč.
Sparring proběhne v kompletech a celou akci pojmu jako seminář a následně sparring.

Cílem je pohyb, společnost a zase něco nového. A i když nepůjde o 5 denní soustředění na Faře, máme jednu výhodu. Nebude na nás pršet, mráz nám bude lhostejný a nebude ranní rozcvička 🙂

 • Náplň
  – Pozice žádného prostoru (Shizen-Tai-No-Ri)
  – Přenesení těžiště (Hara)
  – Dril technik
  – Tempo, vzdálenost a reakční doba
  (Vor, Indes, Nach – Tai-No-Sen, Tai-Tai-No-Sen, Gorin-No-Sen)
  – Přijetí po čepeli, práce ve vazbě a cítění
  – Sparring

  Co to znamená:
  Shizen-Tai-No-Ri a technika vycházející z Hara jsou v karate do, mistrovské dovednosti. Proto o náhradním soustředění probereme formou semináře tyto mistrovské dovednosti s dlouhým mečem.
  Součástí výše zmíněných dovedností s mečem je: energie meče, uvolněné napětí, pozice v těžišti a těžiště, brániční dýchání do technik, práce boků, koncentrování energie do jednoho pohybu a strategie a taktika.
  Přesný program semináře bude později.

 • Pro koho je seminář určený?
  Primárně pro členy P.A. a pro každého dalšího, kdo má o seminář zájem.
 • Cena?
  Zatím není známa.

Odkaz na poslední soustředění na našem webu naleznete zde! a videa na našem YT!
A kupodivu jsme i na www.localgymsandfitness.com


Díky za pozornost,
za P.A. Jindra