Lektoři

„Naši učitelé nesmějí být podobni sloupům u cest, jež pouze ukazují kam jít, ale sami nejdou NIKAM.“
Jan Amos Komenský

Hlavním lektorem školy je Jindřich Tichý, zakladatel a tvůrce našeho rámcového konceptu i školního vzdělávacího programu.

Jakub Vlasák je asistentem lektora, spoluzakladatel školy a též i prvním absolventem P.A. Jakub se podílel na testování a tvorbě rámcového konceptu.

Jindřich Tichý

Jmenuji se Jindřich Tichý, narodil jsem se roku 1989. Vystudoval jsem SPŠ Na Třebešíně, ale ihned po škole jsem začal pracovat v dopravě. Poté jsem chvíli podnikal a věnoval jsem se budování a provozu šermířského klubu, pořádání a organizaci kulturních akcí, seminářů a soustředění. Dnes pracuji opět v dopravě a brigádně jezdím s autobusem.
Mou prioritou je má rodina. Můj syn je můj nejdražší poklad a žena víc než manželka. Je i kamarádkou, milenkou a parťákem. Kromě rodiny mi záleží na mých studentech, na vlastním rozvoji a snažím se držet své slovo. Mým cílem je být schopen se podívat do vlastního zrcadla a nemuset se za sebe stydět.
K šermu mě i bratra v roce 1996 přivedl náš otec. Šermířský směr, kterému jsme se věnovali, nazýval nejprve kontaktní šerm a posléze bojový šerm a hlavní vyučovanou zbraní byl dlouhý gotický meč.
V době středoškolského studia jsem začal navštěvovat různé semináře a šermířské skupiny. V maturitním ročníku jsem se podílel na založení SHŠ Verres zaměřené na scénikcký šerm a tzv. bitevní šerm.
Na přelomu roku 2010/2011 jsem opustil SHŠ Verres a začal šermovat s partou nadšenců v parku, mezi nimi i s Jakubem Vlasákem, opět pod vedením svého otce. V témže roce můj otec stvořil školu šermu Královské družiny a dosadil mě do role učitele. V roce 2015 jsem Královskou družinu opustil a začal šermoval s opustivšími studenty Královské družiny opět v parku.
V lednu 2017 jsme se rozhodli vyjít na světlo, jako škola šermu Poslední argument, se kterou jsme v roce 2020 vstoupili do nového produ, sportovně historický šerm.
Pro P.A. jsem vyvinul rámcový koncept obsahující 7. stupňů technícké i psychologické vyspělosti studenta a z něj jsem postavil školní vzdělávací program inspirovaný nejen letitou praxí, ale i studiem histoprické šermířské nauky. V současné době v P.A. zastávám i pozici předsedy a držím nejvyšší stupeň hlavní lektor (9.úroveň – Následek)

Dalším bojovým uměním, jenž mě formovalo se stalo KarateDo, které jsem cvičil též od roku 1996 v TJ Sokol Žižkov II. pod vedením mistra Vlasty Dobruškého a učitelů Petra Ziky, Jirky Petrůj a posléze mistrů pana Rakovského a pana Strnada.
Díky šermu, KarateDo a Jiu Kumite jsem se dostal rekreačně k dalším bojovým uměním, sportům a seminářům. (Wing Tsun, JuDo, AikiDo, box, šerm nožem, moderní sebobrana a lukostřelba).

Z mé Cesty.

Jakub Vlasák

Narodil jsem se v roce 1987 a od dětských let jsem o šermu snil. Neměl jsem nikoho, kdo by mě k šermu přivedl již v dětství a tak jsem si musel počkat.
Svůj první meč jsem pořídil v roce 2010 a s kamarády jsem docházel do parku na drahé lekce šermu. Dotyčného jsme brzy opustili, poněvadž nás akorát obíral o peníze.
V roce 2011 jsem se seznámil s Jindrou a jeho tátou. Společně jsme otevřeli šermířský klub a já se začal učit šermu v Královské družině. Ovšem o rok později jsem se nepohodl s tátou Jindry a proto jsem odešel.
V roce 2015 jsem se rozhodl vrátit a začít znovu šermovat. S Jindrou jsem šermoval v pražských parcích i v bývalém Husitském kostele, než oficiálně vznikla škola šermu Poslední argument.
Vývoj školy se podepsal i na úpravě mého vnímání šermu a částečného přeučování. Mou cestu také krásně zkomplikovaly i mé dvě děti. Kvůli rodině a práci jsem často docházku přerušoval a mnohokrát začínal, abych v prosinci 2023 úspěšně školu dokončil, jako první absolvent.
Dnes jsem asistentem lektora a zastupujícím lektorem, ale hlavně chci šermovat a zlepšovat se. Šerm je totiž dřina, ale krásné umění a Cesta meče nikdy nekončí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *