První absolvent

Škola šermu Poslední argument má konečně svého prvního absolventa. Jakub Vlasák začal šermovat někdy v letech 2010/2011 v Praze se svými přáteli. Partu kluků plácajících meči zpozorovala má maminka při venčení ovčáka na pražské Parukářce. Na tento popud jsem vyrazil s mamčou dalšího dne do parku se psem a seznámil se s mladými šermíři a domluvil se na setkání. V den setkání pršelo a tak z celé party lidí dorazil jen Jakub. Tehdy započalo naše přátelství a cinkání v parku.

Pokud si správně pamatuji, Kuba chtěl šermovat již od útlých dětských let. Zájem a hrdinové jako Conan mu darovali sen, který se splnil. Nejprve Kuba trénoval s partou přátel, poté ve škole šermu Královská družina pod vedením mého otce. Pak přišla nevyžádaná pauza a po ní jsme již společně začali tvořit Poslední argument.

Z počátku nešlo o školu, ale nakonec byl Kuba příčinou založení školy šermu Poslední argument a proto se stal spoluzakladatelem. Když vznikl první rámcový program školy, zahájil od 2. úrovně a následně mě přesvědčil k pořízení šermířských kompletů.

S Kubou jsme vždy stáli při sobě a snažili jsme se spolupracovat na zlepšení vzdělávacího programu. Pravdou bylo, že já tvořil a Kuba testoval a podával zpětnou vazbu, proto je právem prvním absolventem. Nejen, že byl nucen 4x změnit koncept šermu, ale s rodinou a změnou práce snížil i pravidelnost tréninků. Přestože absolvování odložil na 14.12.2023, je zvládl a dostal absolvenský dar. Jedinečný meč označený jeho iniciály, přezdívkou nese název Poslední argument a jde o symbol bsolvenství u nás. Tuto krásnou zbraně vyrobil pro P.A. na zakázku kovář Elgur dle vzoru XXa.

Uvidíme kam dále povede Kubova cesta. Prozatím zůstává asistentem lektora, ale v budoucnu bude třeba lektorem v P.A.

Krásný den za P.A. Jindra

PS. VIDEO Z PŘEDÁVÁNÍ MEČEM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *