Významné zkoušky

Zkoušky jsou za dveřmi a předběžný termín byl stanoven na 14.12.2023.

Před pár lety, jsem byl svým otcem vhozen do divoké řeky mezi lektory a učitele. Cítil jsem stud, že se nechávám nazývat lektorem či učitelem, ale škola šermu Královské družiny pod vedením mého otce mi nedávala jinou volbu. Vhození do řeky bylo svým způsobem traumatem, ale i výzvou, bez které bych nejspíš dnes neučil.

Pravdou je, že má nejistota bývala mým soukromým pocitem, který měsíc po měsíci rostl. Když přišli na naše trénink hosté Lars, Pavel Plch a jiní, musel jsem se hodně snažit, abych neztratil tvář.

Tyto pocity a mé věčné pochybnosti o správnosti konceptu a přístupu školy mě vedly ke změnám. O pár let později, kdy jsem KD opustil a založil školu šermu Poslední argument se mnohé změnilo. Pochybnosti o konceptu a výkladu technik mám stále, ovšem již mě nesžírá pocit studu a nejistoty.

Za léta budování P.A. jsem vytvořil rámcový i školní vzdělávací program, který se neustále vyvíjí. Sám jsem se posunul, jsem nakloněn novým poznatkům a snažím se se neustále učit, píši šermířskou knihu a přivedl jsem i prvního žáka před bránu k poslední studentské technické vyspělosti, tj. k poslední zkoušce.

Tyto zkoušky jsou proto i mou osobní životní etapou lektora, mentora a přítele.
Za P.A. Jindřich Tichý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *