O škole šermu Poslední argument

„Poslední argument“ oficiálně vznikl v lednu 2017, ale svou činnost započal již v roce 2016. Od roku 2023 jsme zapsaným spolkem.

Jsme pražská škola šermu. Zaměřujeme se na bojová umění historického a sportovně historického šermu, tzv. HEMA (Historical European Martial Arts).

Poslední argument není jen název školy, jde o hlubší myšlenku. Cílem bojového umění není agrese a násilí, ale poznání a seberozvoj. Šerm nás provází k sebezdokonalování těla, mysli i ducha. Vede k pokoře, porozumění a učí chápat sílu myšlenky a význam Prvního principu. (ROZHODNUTÍ / JEDNÁNÍ / NÁSLEDEK)

Výuka vychází z vlastního vzdělávacího programu a praxe. Inspirujeme se historickými manuály, zejména tradicí mistra Lichtenauera a doplňujeme principy podle Meyera a Maira. Důraz věnujeme na fyzickou, technickou, taktickou a psychickou přípravu. Naší doménou je bloßfechten s dlouhým mečem.

Dvakrát ročně pořádáme soustředění. Jsme organizátoři HEMA turnaje Pražský argument. Snažíme se spolupracovat a podílet se na propagaci HEMA. Jsme přátelé a kolektiv.

Hlavním lektorem a garantem školy je zakladatel Jindřich Tichý, který vytvořil a sepsal rámcový koncept výuky a školní vzdělávací program.

Argument spoluzaložil Jakub Vlasák, který testoval celkový koncept školy.

Spolek vede předseda Jindřich Tichý, ale ve skutečnosti rozhoduje interní Rada spolku složená z dlouholetých členů.

Logo vytvořil grafik Tomáš Molnár.

zpět na F&Q

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *