MČR 2021 krátkou čepelí

Zdravím, včera jsme se zúčastnili turnaje mistrovství České republiky v šermu nožem. Z P.A. Jindra a Michal. (výsledky zatím nejsou)
– Michal do eliminace nepostoupil
– Jindra vypadl v prvním eliminačním duelu s bronzovým medailistou

Turnaj pořádaly Short Blade Association a Duelanti od sv. Rocha.

Turnaj probíhal v podobném duchu, jako klasické HEMA turnaje. Základní skupinová část a eliminace, do které postupovalo 16 lidí.

Každý zápas řídil 1 hlavní rozhodčí  a 3 asistenti. Zápas byl počítán na 7 vítězných bodů a aktuální skóre bylo až do závěru neznámé. 2 body se přidělovaly za trup a hlavu a za končetiny se přiděloval 1 bod.

Organizátoři zvládli první ročník turnaje překvapivě dobře, i když před zahájením registrace nastávaly sprinty.

Prvním mistrem ČR 2021 v šermu krátkou čepelí se stal
Jan Blažek z klubu Duelanti sv. Rocha
Rovnou podotýkám, že hlavní rozhodčí se měnili, aby nesoudcovali své členy. Jan Blažek vyhrál dle mého skromného názoru právem, protože byl prostě po celou dobu jedním z nejlepších soutěžících. Zejména pak v taktice, důslednosti a předvídavosti.

Garantem MČR byl
Mgr. Pavel Černý Mgr. Pavel Černý, pplk.v.v. mezinárodní policejní instruktor a preziden Liga Libe (www.ligalibe.cz)

Sponzoři:
Hard Task (www.hardtask.cz)
Arkady Dabakyan (www.facebook.com/arkady.dabakyan)
Fromage (www.facebook.com/snackdefromage)
Cold Steel (www.cold-steel.cz)

Trochu zpětné vazby…
Jako v HEMA turnajích, tak i zde docházelo k nelehkým situacím pro rozhodčí, při rozhodování střetů. Ba dokonce některé situace musely být méně přehledné a složitější, protože malá čepel se snáz ztratí. Proto máte naše uznání za profesionální a fér přístup. Také děkujeme za možnost poznat nové lidi, spolky a přístup v boji krátkou čepelí a zejména za zkušenost.
A teď k zamyšlení. Upřímně jsem zaslechl několik diskusí soutěžících a některých jsem se i účastnil, které se vedly o systému a nejasnosti výsledku zápasů. Nikdo rozhodčí veřejně nerozporoval, ale zpětně mohu říci, že rozdělení bodů a objasnění dané akce by u většiny soutěžících bylo přínosem a vítáno.

Za P.A. Jindra