OTÁZKY

PROČ K NÁM
Protože šerm je náš život a Cesta meče je pro nás víc, než jen dovednost.
Důvody žáků si poslechněte zde.

PRVNÍ TRÉNINK
Chcete se přijít podívat na náš trénink nebo si i zacvičit? Stačí nás jen kontaktovat emailem nebo telefonicky, abychom s vámi počítali.
Vezměte si s sebou sportovní pohodlné oblečení, sálové boty, ale můžete cvičit i bosi.
Pokud nemáte svůj meč, tak vám jej zapůjčíme, aby jste mohli zjistit, zda se chcete připojit.

VÝCVIK ABSOLUTNÍCH ZAČÁTEČNÍKŮ
Novým studentům připravujeme individuální tréninky, které jsou zaměřeny na základní potřebnou pružnost, sílu, vytrvalost a psychickou odolnost. Student se seznamuje s mečem a jeho energií a následně se učí používat základní úhyby, střeh a pevné pozice.
Jak student pokročí k další úrovni, může se blíže seznámit s rozsahem šermířského umění. V této části výuky se formuje studentův charakter boje a s ním i oblíbené techniky, nejčastěji užívané ve volném šermu. Pak je nutné vytrvat u zdokonalování naučených dovedností tak dlouho, jak bude třeba. Nastává období, ve kterém slabší jedinci sami ukončují výcvik a jen ti odhodlaní zůstávají.
Díky úsilí se student zlepšuje až se otevřou nové možnosti a tehdy přichází čas na novou sofistikovanou látku. Více o úrovních školy naleznete zde.

PŘIJETÍ STUDENTŮ S PRAXÍ
První tréninky poznáváme pokročilost nového studenta. Poté se student seznamuje s terminologií a obsahem zkoušek pro srovnávací zkoušku, ke které se stanoví termín. Při úspěchu je udělena daná uroveň a výcvik pokračuje následnou látkou. Při neúspěchu čeká student na další běžné zkoušky.

VYBAVENÍ
Noví studenti, rozhodli jste se studovat šerm s námi, a proto vám meč, než si pořídíte vlastní, na tréninky zapůjčíme.
Doba zapůjčení meče se u většiny žáků pohybuje kolem jednoho měsíce a po tu dobu je možné zapůjčit i univerzální pracovní rukavice.
Pro vás bude základním nezbytným nákladem, mimo školného, pořízení dlouhého meče. S výběrem vám rádi poradíme a před tím vám dáme možnost ozkoušet několik tipů mečů. Více o výběru meče naleznete zde.
Dalším nákladem pro váš rozpočet budou rukavice. Postačí i pracovní nebo svářečské rukavice, které chrání i zápěstí.
Pořiďte si základní lékárničku, která bude obsahovat minimálně stahovací obvaz, náplast a kysličník.
Dalším vybavením jsou ochranné pomůcky, které je vhodné pořídit nejdříve po splnění první zkoušky.